Blog

Seo Yaparak Sosyal Medya Pazarlaması Nasıl Yapılır

seo and social 300x162 - Seo Yaparak Sosyal Medya Pazarlaması Nasıl Yapılır

Sosyal Medya etkileşimi markaların önemli bir kozu haline geldi. Sosyal medyanın kişiler üstünde ki etkisi bir hayli yüksek. Sosyal medyayı etkin kullanın bu size olumlu geri dönüşler sağlar. İyi bir Pazarlama stratejisi geliştin. Bu sizin gelişiminize ve büyümenize yardımcı olur. Şimdi sosyal medya da yapmanız gerekenler üzerinde duralım.

Video ve Galeriler Oluşturun

Hedef kitlenize uygun olan bir içeriği videolu anlatım şeklinde aktarın  ve müşterilerinize daha kapsamlı bir biçimde yansıtın. Sosyal medya hesaplarınıza trailer tadında kısa süren içerik hakkında geniş bilgi sunan ama süresi kısa olan bir video ekleyin ve sitenizde ki ziyaretçileri o videoyu izlemeleri için teşvik edin ve yönlendirin. Peki siz bu durumdan nasıl kazanç sağlarsınız.

Sosyal medyada ki ziyaretçilerin sitede kalma süreleri artar ve detaylı bir bilgiye sahip olurlar.
Sosyal medyada tıklanma sayısı artar.
Sosyal medya kullanıcılarının ve etkileşimi ve paylaşımı bir hayli fazla olur.

Bu durumu galeri oluşturarak da gerçekleştirebilirsiniz. Sosyal medya yoluyla iletişime geçtiğiniz kitlenin sitenize yeniden gelme olasılığı yaklaşık %80 civarındadır. Bu konuyu arama motorlarından doğrulatabilirsiniz. Bir sitenin doğrudan aratılması SEO ve sosyal medya gücünü doğal yollar ile artmasını sağlayacaktır. Sosyal medya kanalları ile ziyaretçi sayınız artacak ve sitenize temel ziyaretçiler kazanacaksınız.

Paylaşılabilir İçerikler Sağlayın

Kime hitap ediyorsunuz kitleniz hangi kesim bunları doğru analiz etmeniz ve kritiğiniz yapmanız gerekir. Şunu bilmenizde fayda var hedef kitlenizden sadece 20 kişinin profilini inceleyerek en doğru sonuca ulaşabilirsiniz. Bu yapmak basit ve oldukça mümkün. Hedef kitlenizin sosyal medya hesaplarınızı inceleyin ve nasıl paylaşımlar yaptığını görün ve sizde paylaşımlarınızı bu alanda sağlayın ve aldığınız paylaşım sayısını arttırmanız gerekmektedir. Bu yolla müşterilerinizin beğenisini kazanabilir ve sektörünü etkin bir yolla yaygınlaştırabilirsiniz.

Google web ekibinin lideri Matt Cutts 2010 Aralık ayından itibaren Google Bot’un sosyal medya kanallarını daha fazla değerlendirdiğini bu konunun üzerinde durduklarını ve arama sonuçlarını da olumlu bir şekilde etkilediğini belirtti.

SEO performansınızı korumanız için sitelerinizde sosyal medyaya önem vermeniz ve paylaşım yapmanız gerekmektedir. Sosyal paylaşım butonlarını sitenize aktif edin. Eğer  bunlar yoksa sosyal ağlarda (Twitter, Facebook,  Google+, Instagram , Youtube vb) profillerinin açılıp bu platformlarda aktif olarak bulunulması SEO değerini olumlu etkileyen unsurlar arasında yer alıyor. Sosyal medya ve SEO arasındaki etkileşim günden güne artacağa benziyor. Sitelerinize muhakkak sosyal medya butonlarını entegre edin ve her daim aktif olmaya çalışın. Ziyaretçi akışını sağlamak ve arttırmak istiyorsanız sosyal medya seo çalışmalarının üzerinde durun.

Sosyal medya pazarlaması ve yönetimi için Sosyal Medya Danışmanlığı hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

social media sanal yonetmen 300x111 - Seo Yaparak Sosyal Medya Pazarlaması Nasıl Yapılır

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir