SEO Danışmanlığı

* SEO hizmetimiz ile, Google’da, organik sonuçlarda ilk sırada yer alabilirsiniz.
* SEO analizini web sitesi, marka, trakip ve sektör odaklı hazırlayıp, en uygun SEO stratejileriyle başarının haritasını çıkarmaktayız.
SEO çalışmaları kapsamında sürekli metin yazarlığı desteği sağlamaktayız.
* Site dışı SEO çalışmaları kapsamında müşterilerinizin yer aldığı platformlardan tanıtımlar gerçekleştirmekteyiz.
* Bugüne kadar sağladığımız müşteri memnuniyetini, şikayetsiz hizmet sürecimizi devam ettirmek adına, titizlikle ve yüksek sorumlulukta hizmet vermekteyiz.

SEO Hizmeti

SEO hizmetinden faydalanarak arama motoru organik sonuçlarda yer alabilirsiniz. SEO Danışmanlığı ile potansiyel müşterilerinize daha hızlı ulaşmanızı sağlayarak, müşteri geri dönüşümlerinizi bunun beraberinde satış oranlarınızın arttırılmasına katkıda bulunuyoruz. SEO çalışması sizlere uzun vadede dönüşüm sağlayarak sıralamalarınızı artırıp, reklam maliyetlerinizi düşürürken, bu süreç içerisinde marka bilinirliğinizin temellerini de atmaktadır.

Sanal Yönetmen Kurumsal SEO Danışmanlığı hizmeti vermiş olduğu işletmelerde yapmış olduğu doğal çalışmalar neticesinde müşteri odaklı çözümler üretirken arama motorlarının yönergelerine uygun hareket etmektedir. Site içi ve site dışı yapılan çalışmalarda ziyaretçilerin dönüşümleri göz önünde bulundurularak çalışmalar ve analizler yapılmaktadır.

seo hizmeti - SEO Hizmeti

seo hizmeti neleri kapsar 2 - SEO Hizmeti

SEO Danışmanlığı Neleri İçerir?

SEO hizmeti dahilinde Sanal yönetmen ekibi olarak sizlere kapsamlı bir hizmet sunmaktayız. Markanızın rakiplerinden sıyrılması ve arama sonuçlarında sıralamasının yükselmesi için sektöre ve rakiplere özel yöntemler geliştirilmelidir. Sanal Yönetmen SEO çalışmaları dahilinde site içi SEO ve site dışı SEO hizmetlerini bir arada sunmaktadır.

SEO hizmeti 3 aşamayı kapsamaktadır. Öncelikle sektörünüze, rakiplerinize göre kıyaslamalı hazırlanacak SEO analiz aşamasıyla genel SEO eksiklikleriniz, sizi rakiplerinizden sıyıracak SEO stratejileriniz belirlenir.

Aşağıda hizmet detayları yer alan site içi SEO çalışması, anlaşma süresince devam ettirilmektedir. Site içi SEO çalışmalarının belirli bir seviyeye getirilmesi ardından, anahtar kelime sıralamalarınızın daha hızlı yükselmesi, marka bilinirliğinin artması için hedef kitle odaklı site dışı SEO çalışmaları gerçekleştirilmektedir..

Site İçi SEO Hizmeti

Site içi SEO kapsamında web siteniz arama motoru botlarının rahatlıkla anlayabileceği bir yapı haline dönüşümü sağlanmaktadır. Markanızın hizmet ve ürün kapsamını tam olarak arama motorlarının anlayacağı bir pozisyona taşımak ve arama sonuçlarında ilk sıralarda listelenmeniz için site içi SEO alanında hem teknik hem de ziyaretçi bakış açısıyla tüm eksiklikleriniz giderilmektedir. Site içi SEO çalışmaları dahilinde yürütülen başlıca çalışmaları şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Web sitenize ve içeriğinize ait başlık, meta açıklaması ve H etiketlerinin düzenlenmesi,
 • Sayfa URL yapılarının ve etiket yapılarının kontrolü, SEF URL olarak düzenleme işlemleri,
 • Site içi verilen bağlantıların ve silinen sayfaların kontrolü ile kırık linklerin düzenlenmesi,
 • Site içi ve rakip bazlı içerik kontrollerinin yapılarak kopya içeriklerin düzenlenmesi,
 • Doğru anahtar kelime tespitleri, Long-Tail ve Semantik anahtar kelime türevleriyle mevcut içeriklerinizin zenginleştirilmesi,
 • Görsel aramalarda üst sıralarda yer alabilmeniz için görsel SEO çalışmalarının yürütülmesi,

site ici seo hizmeti - SEO Hizmeti

site ici seo hizmeti 2 - SEO Hizmeti

 • Görsel aramalarda üst sıralarda yer alabilmeniz için görsel SEO çalışmalarının yürütülmesi,
 • Ziyaretçilerin sitede durma ve gezme süreslerini artırmak, hemen çıkma oranlarını azaltmak için site içi link inşası çalışmalarının yürütülmesi,
 • Sahip olduğunuz videoların SEO açısından değerlendirilmesi ardından, video odaklı aramalarda ve Youtube üzerinde bulunabilir olmanıza yönelik çalışmaların yapılması,
 • Site yüklenme hızını yavaşlatan etmenlerin belirlenmesi ve site hızını artıracak gerekli çalışmaların yürütülmesi,
 • Mobil odaklı site analizi ve SEO hatalarının giderilmesi,
 • Yerel aramalarda ön sıralarda yer alabilmeniz için yerel SEO çalışmaları kapsamında; harita kayıtları, yerel dizin kayıtları gibi lokasyon bazlı SEO çalışmalarının yürütülmesi,
 • SEO hizmeti süresince sürekli SEO uyumlu içerik desteğinin sağlanması
 • Search Console, DeepCrawl, ScreamingFrog gibi teknik SEO analizleri doğrultusunda çıkan teknik SEO hatalarının düzenlenmesi gibi işlemleri kapsamaktadır.

Sanal Yönetmen tarafından yürütülen SEO hizmeti kapsamında, rakiplerimize oranlar en zengin Site içi SEO danışmanlığına sahip olursunuz. Optimizasyon süresince, sitenizin arama motorlarına uygun hale gelmesini sağlarken; sürekli içerik desteğimizle de, ziyaretçileriniz ile etkileşiminizi artırmaktayız.

Site Dışı SEO Hizmeti

Site dışı SEO, markanızın dijital mecralarda tanıtım çalışmalarını kapsamaktadır. SEO hizmeti dahilinde site içi SEO çalışmalarının belirli bir aşamada tamamlanması ardından anahtar kelime sıralamalarını ve marka bilinirliğini artırmak amaçlı site dışı SEO çalışmaları yürütülmektedir. Doğru ve sektörel backlink kaynaklarını sektörünüze uygun olarak tespit eden Sanal Yönetmen ile Site dışı SEO çalışmasının öne çıkan farklını şu şekilde listeleyebiliriz:

 • Elde edilen backlinkler sözleşme süresince değil, kalıcı olarak oluşturulmaktadır.
 • Sitenizi desteklemek amaçlı oluşturulan mikro siteler ile ana sitenizin SEO değerlerini ve marka bilinirliği artırılmaktadır.
 • Yapılacak backlink çalışmaları için öncelikle SEO değerleri yüksek siteler seçilmektedir. Seçilen bu sitelere ek olarak sektörünüze ve hedef kitlenizin bulunduğu platformalara göre yapılan analiz doğrultusunda markanıza özel backlink çalışmaları yürütülmektedir.
 • Site dışı SEO kapsamında kısmi anlamda da olsa yürütülen sosyal medya kanallarından gerçekleştirilen SEO çalışmaları sayesinde sosyal sinyallerin gücü ile hem sitenizin SEO değeri hem de anahtar kelime sıralamalarınız olumlu yönde ilerleyecektir.

Oluşturulacak baclink çalışmaları en az ‘300 kelimeye sahip hazırlanan içeriklerle yapılır’ gibi ezberlenmiş SEO kavramlarından ziyade okuyucuya fayda sağlayacak ya da Viral bir etki yaratacak tarzda hazırlanıp paylaşımlar gerçekleştirilmektedir.

site disi seo 3 - SEO Hizmeti

kurumsal seo danismanligi - SEO Hizmeti

Kurumsal SEO Stratejileri

Markanız için nasıl bir yol haritası çıkarılmalıdır? Kurumsal SEO Stratejilerini geliştiren Sanal Yönetmen, sektörünüz ve markanız ile ilgili bir kurgu planı çıkarmaktadır.

Sektör ve ulaşılmak istenen müşteri potansiyeli farklılık gösterdiği için izlenilen yanlış bir strateji gereksiz bir zaman kaybına yol açmaktadır. Yerel SEO stratejisinin kurgulandığı markalarda bölgesel bazlı çalışmalar yürütülmektedir.

Uluslararası SEO stratejisinde ise global marka olma yolunda ilerleyen firmalar için çalışmalar yapmaktayız. Bölgeye bağlı kalmadan markanın site içi SEO düzenlemelerini bu doğrultuda düzenlerken, site dışı SEO çalışmalarında ise Türk ve yabancı kaynaklarda tanıtımlar yapılmaktadır.

Temel olarak bu iki stratejiyi destekleyecek anahtar kelime ve site mimarisi stratejilerimiz ile de pazarlama amacınıza daha hızlı ulaşmaktayız.

 

 

Neden SEO Çalışması için Sanal Yönetmen

Sanal Yönetmen dijital reklam ajansı olarak gerçekleştirmiş olduğumuz SEO çalışmalarında doğal yöntemler üzerinden arama motoru yönergelerine uygun çalışmalar yürütmekteyiz. Çalışmalarını yürütmüş olduğumuz markalarda ziyaretçi dönüşümlerini sağlayarak potansiyel müşterilerin oluşmasını sağlıyoruz. Geliştirmiş olduğumuz SEO stratejilerini sektör ve marka odaklı ilerleterek yapılan çalışmaların uzun vadede kalıcı olmasını hedefliyoruz. Yapılan doğal SEO çalışmalarında kullanıcı ve arama motoru isteklerinde yürüttüğümüz için algoritma güncellemelerinden site sıralamaların olumlu yönde etkilenmesi için farklı kurgular geliştiriyoruz.

En önemlisi çalışmalarımızı şeffaf raporlamalarla, çalıştığımız kurumları yapılan çalışmaları bilgilendirerek gerçekleştirmekteyiz. Tabi ki bir de, SEO hizmeti dahilinde markaların bizden hiç şikayetinin olmamasını ve çalıştığımız tüm firmaları başarıya ulaştırmamızı da ekleyebiliriz.

hakkimizda - SEO Hizmeti

 

Öne Çıkan Kurumsal SEO Referanslarımız

 

 

İletişim

Tam hizmet ajansı olarak, bütçeniz ve pazarlama hedefleriniz doğrultusunda size en doğru yol haritasını çıkarmak, performans odaklı çalışmalarla markanızı en verimli sonuçlara ulaştırmak için bize ulaşın..