Blog

Facebook Messenger Üzerinden Reklam Alacak mı?

facebook messenger 1024x184 - Facebook Messenger Üzerinden Reklam Alacak mı?

Facebook Messenger Üzerinden Reklam Alacak mı?

Bir süredir Facebook Messenger’ın reklam özelliğinin olması üzerinde duruluyor. Kesin bir bilgi söz konusu olmamakla beraber ; Facebook platformu, reklam veren köklü firmalara messenger uygulaması üzerinden reklam tanıtımları gerçekleştirebileceği yönünde öngörüler bulunmaktadır.

Geçmiş dönemlerde Facebook, Messenger uygulamasını platforma çevirme kararına varmıştı. Bu yönde gelişen bilgiler doğrultusunda, messenger’ı müşterilerle iletişim kurmaları için firmalar uygulamaya katılmaları konusunda teşvik edildi.

Facebook’un geliştirdiği planlar, müşteri ve firma iletişimini messenger üzerinden sağlama kapsamında. Facebook platformunu aktif olarak kullanan firmalar, müşterilerinin kendileriyle facebook messenger üzerinden irtibat kurmaları halinde, müşterilerine ; reklam, kampanya ve promosyon ürünlerini tanıtabilecek. Müşteri ise, messenger üzerinden kendisine sunulan ürün yahut hizmeti satın almak istediğinde yönlendirme butonlarını kullanarak işlemi gerçekleştirebilecek.

Aktif olarak messenger kullanımı aylık hesaplanıldığında 800 milyona varmıştır. Facebook tarafından oluşturulan meesenger reklamı, öncelikle köklü firmalara hizmet edecek. Dönem içerisinde de diğer orta-küçük ölçekli firmalar da, bu özellikten yararlanabilecekler.

Yorum (1)
gulfide

Çok uzun zamandır araştırdığım bilgiydi teşekkürlerimi sunarım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir