Blog

Markalarınızın Mobil Uygulamalara İhtiyacı Var

mobil uygulamalar 1 300x200 - Markalarınızın Mobil Uygulamalara İhtiyacı Var

Son zamanlarda yapılan araştırmalara göre akıllı telefon ve kullanım süresi git gide artıyor. Yani istatiksel olarak bilgi verecek olursak akıllı telefon kullanan insanlar günde 2 saat 51 dakikasını ürün hizmet araştırması yaparak geçiriyor. Google’ın duyurduğu bilgiler doğrultusunda Amerika ve Japonya’nın da içinde yer aldığı 10 ülke de mobil cihazla erişim sağlayanların weble erişim sağlayanların oranına göre daha fazla etkileşim sağlıyor. Ve bu durum günden güne artmaya devam ediyor. Sizde web siteniz için uygulama geliştirmeniz ve bunu marketlerde sunmalısınız. Sizi mobil uygulamanın neden gerektiğine dair bilinçlendirecek 5 Neden?

Görünürlük Artmalı

Görünürlüğünüzü arttırmanız gerekmektedir. Web sayfaları ve firmalar için görünür olmak çok önemli.  Bilinir olmalı ve sürekli aktif olmanız lazım.  Eğer tanınmış bir firma değilseniz adınızı hemen duyurmanız çok zor. O nedenle sosyal medya da aktif olmalı ve sürekli gündemi yakından takip etmelisiniz. Rakiplerinizle rekabete girmek istiyorsanız müşterilerle iyi ilişkiler kurmalı ve her şeyin en doğrusunu yapmaya çalışmalınız. Bilinirliğiniz için mobil uygulama olmanız size avantaj sağlar. Çünkü mobil uygulamalar mobil tarayıcısından daha kapsamlı olur.

Reklam İçin Şart

Mobil uygulamanızı bir reklam aracı olarak da düşünebilirsiniz.  Müşteriler artık firmaların uygulamaları var mı yok mu bilmek istiyor. Application sizi bir adım öne çıkarır. Uygulamanız sayesinde markanız daha çok bilinir ve akılda kalıcı olur. Geniş kapsamlı kolay kullanılabilen dizaynı iyi ve açık renkli bir uygulama yapmanız kullanıcı açısından daha kolay ve kullanışlı olur.

Geniş Kitlelere Ulaşın

Hedef kitlenizi belirlemeniz ve onları iyi takip etmeniz lazım. Artık günde ortalama 3 saatini mobil tarayıcılarda ve uygulamalarda geçiren müşterilerinize kaliteli bir hizmet anlayışı sunmanız gerekmektedir. Müşterileri sitenize çekmeli ve Application uygulamanızı indirmeye yönlendirmeniz lazım. Uygulamanızla daha geniş kitlelere ulaşabilirsiniz.

mobil uygulama mobil web 300x156 - Markalarınızın Mobil Uygulamalara İhtiyacı Var

Güvenilirlik Sağlayın

Hemen hemen her firmanın artık web sitesi var. Web sayfası olmayan kurumlara müşteriler pek itibar etmiyor. Sizde güvenilirliğini arttırma adına firmanız için web sitesi tasarlamanız ve onun yayın hayatına getirmelisiniz.  Akıllı telefonların kullanımı arttı ve müşteriler artık online alışveriş yaparken bile güvenilir ve bilinir firmaları tercih ederek alışveriş yapıyor. Yapılan araştırmalara göre uygulaması olan şirketler uygulaması olmayan şirketlere göre daha çok tercih edilir hale geldi.

Müşteriye Güven

Müşteriye güven vermek yani sadakatini sağlamak bir işletme için en önem verilmesi gereken faktörlerden biridir. Mobil internetin ve akıllı telefonların hayatımıza girmesiyle beraber mobil kullanıcıların oranı da bir hayli arttı. Artık sanal ortamda rekabet her geçen gün artıyor. Müşterinizle bir bağ kurmalısınız ve onlara güven vermelisiniz. Denildiği gibi müşteri her zaman haklıdır. Müşterilerin memnun etmeli ve her konuda yardımcı olmanız gerekmektedir. Müşteri memnun kaldığı yere tekrar tekrar uğrar ve devamlı alışverişini oradan yapar. Müşteri size kısa yoldan erişmeli ve karşısında her zaman yetkili ve duyarlı birilerini bulmalı. Artık mobil kullanıcılar da arttığına göre sitenizin bu mobil sürümü olmalı ve uygulaması oluşturulmalı.  Sizde bu kriterleri göz önünde bulundurmalı ve siteniz için ios, android ve Windows mobil işin Application uygulamaları geliştirmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir