Blog

Twitter Karakter Sınırlamasını Kaldırıyor

twitter karakter sinirlamasi 300x300 - Twitter Karakter Sınırlamasını Kaldırıyor

Twitter kurulduğu günden beri atılan tweetleri 140 karakter sınırlaması ile sınırlıyordu. Şimdi ise 140 karakteri 10 bine çıkarmayı planlıyor. Ne sıçrayış ama değil mi? Twitter’da bana 140 karakter yetmiyor diyenlere bomba gibi bir haber. Tabi bu durum herkesin hoşuna gider mi onu da bilemeyiz.

Oldukça yaygın olan teknoloji blog sayfası Recode’da yayınlanan habere göre Twitter’ın 140 karakteri kaldıracağı ve yerine karakter sınırlamasını 10bine çıkaracağı yazıyor.

Biliyorsunuz Twitter geçtiğimiz aylarda Direkt Mesaj özelliğinde ki karakter sınırlamasını kaldırmıştı. 140 karakter sınırlaması olan direkt mesaj özelliğinde artık sınırsızca dilediğiniz kadar yazabiliyorsunuz. Şimdi bizlerin ssıl dikkat etmemiz gereken konu, Twitter böyle bir şeye nasıl karar verdi veya neden böyle bir şeyi şimdi uygulamaya sokuyor. Twitter yeni kullanıcılar kazanma adına,  ve kullanıcıların sitede daha fazla aktif kalmaları için böyle bir uygulamaya gidiyor. Twitter’da artık Facebook, Tumblr vs. gibi sosyal ağlar gibi olabilir.

twitter degisiyor sanal yonetmen 300x60 - Twitter Karakter Sınırlamasını Kaldırıyor

Değişim Ne Zaman Olacak?

Karakterin 10Bin kelimeye kadar çıkması aslında pek fazla bir şeyi değiştirmeyecek. Attığınız tweetler yine 140 karakter olarak görüntülenecek.  Facebook’ta da olduğu gibi yazı kısıtlanacak ve devamını oku gibi bir tıklama ibaresi olacak. Okuyucu oraya tıkladığı an atılan tweeti ve yazılan o uzun yazıyı görüntüleyebilecek.  140 karakterin 10Bine çıkması kiminin işine yarayacak kiminin ise dengesini bozacaktır.

Kullanıcılar Bu Konu Hakkında Ne Düşünüyor?

Uzun yıllar Twitter’ı aktif olarak kullanan kullanıcılar karakter sınırlamasının bu denli artmasına tepkili ve Twitter’ı bu durumda terk edeceklerinden bahsediyor. Twitter karakter sınırlamasını kaldırdıktan sonra diğer sitelerden hiçbir farkının olmayacağını söylüyorlar. 140 karakterlik Twitter’ı çok iyi kullanan ve efektif olarak paylaşımda bulunan insanlar artık karakter sınırlaması kalktıktan sonra oranın bilgi çöplüğüne dönüşeceğini ve gereksiz uzunlukta yazılarla donatılacağını düşünüyorlar. Twitter akışı ağırlaşacak ve göz yoran bir hale gelecek. Bu durumu ticari kaynağa dönüştürecek firmalar ise bu durumdan oldukça memnun dertlerini daha iyi şekilde anlatabilecek ve müşterilerine daha etkin iletişim kurabilecekler.

Bakalım yeni Twitter 2016 yılında bizlere yenilikleriyle neler katacak. Bizde Sanal Yönetmen olarak bu konuyu yakından takip ediyoruz ve sizleri yenilikler hakkında bilgilendirmeyi ihmal etmemek adına çalışmalarımızı tüm hızımızla sürdüreceğiz.

Yorum (4)
Ziyaretçi

Değerli paylaşımınız için teşekkür ederim.

Ziyaretçi

İyi bir makale çok teşekkür ederim

Ziyaretçi

Çok iyi bir içerik olmuş ellerinize sağlık

fuldenbulent

Yazılarınızı ilgiyle takip ediyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir