Blog

Twitter Güncellemesi: “Önemsediğin Hesapları Sürekli Takipte Kal”

twitter 1024x184 - Twitter Güncellemesi: “Önemsediğin Hesapları Sürekli Takipte Kal”

Twitter’ın Yeni Özelliği: “Önemsediğin Hesapları Sürekli Takipte Kal”

Twitter, sosyal ağlar arasında en çok içerik paylaşımının yapıldığı mecraların başında gelmektedir. Gün boyu kullanıcılar tarafından çok sayıda tweet atılmaktadır. İnsanlar twitter’da yüzlerce hatta binlerce hesabı takip etmektedir. İnsanlar takip ettikleri hesaplar tarafından atılan önemli tweetleri kaçırmak istemezler. Ancak herkesin gün içerisinde sürekli twitter’ı takip edebilecek zamanı da yoktur. Twitter bu konuda insanlara yardımcı olabilecek bir yenileme getirdi. Getirilen bu yenilik sayesinde artık sizin için önemli sayılabilecek tweetler zaman akışında en üstte bir kronolojik sıra halinde yer alacak.

Peki, bu nasıl gerçekleşecek?

Twitter hesabınızdan ayarlar kısmına girmelisiniz. Burada içerik menüsünün altında ‘zaman akışı’ bölümü bulunmaktadır. Orada yer alan ‘önce en iyi tweetleri göster’ kutucuğunu işaretlerseniz, bundan sonra twitter’a her girdiğinizde sizin için önemli olabilecek tweetlerle karşılaşacaksınız.

Akıllara gelen ilk soru şu: “Peki, twitter benim için önemli olan tweeti nereden bilecek?” Burada da twitter’ın kendi alt yapısı devreye girmektedir. Twitter’ı kullanırken veri tabanında bıraktığınız izler bu konuda size yardımcı olunmasına olanak sağlayacaktır. Sizin en çok etkileşim kurduğunuz hesaplar, en çok ilgilendiğiniz tweetler, yaptığınız retweetler, beğendiğiniz tweetler ve benzeri birçok faktöre dayanarak twitter sizin adınıza seçimler yapacak. Twitter’ı kullanım davranışlarınıza göre bu konuda size hizmet sunulacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir