Blog

Local Seo Nedir?

Yerel Seo  Local Seo Nedir?

Local Seo yani gerçek dilimizde ki ismiyle Yerel Seo.  Yani Yerel Seo şehirlerarası yapılan aramalarda kullanılan bir algoritmadır. Google’dan veya her türlü arama motorlarından arama yapacak ziyaretçiler arama seçeneklerinde kendi şehirlerini seçerek istediklerine daha rahat ulaşabiliyor. Buna Yerel aramalar da denilebilir.

Yerel SEO ‘da Arama Nasıl Yapmalıyız?

Yerel aramalar dil olarak, zamanlama olarak ve şehir olarak gösterilir. Mesela arabanızı yaptırmak için tamirci mi arıyorsunuz oto tamir kelimesini arama yaparsanız arama motorunuz Google bulunduğunuz bölgeye yakın yol tarifi ve adresler sıralar. Sadece bir şehir için hizmet veriyorsanız yerel aramalarda daha üst sıralara doğrudan çıkabilirsiniz. Google My Business’a kaydolun işlemleriniz bitirin ve kendinizi local aramalarda yer verin.Oto Tamir - Local Seo Nedir?

Google’ın arama kritelerinde ülke ve şehir gibi aramalarda yapabilir her hangi bir zamanın ve dilin aramalarını da yapabilirsiniz. Yerel SEO’da başarılı olmak istiyorsanız metalarınızı hizmet verdiğiniz bölgeye göre ayarlamalısınız. Web sayfanızın anahtar kelime bölümünü yerel bölgenize göre ayarlar ve eklerseniz başarılı olma oranınınız ve geri dönüşümleriniz bir kat daha artar.  Tanıtım yazılarında da olduğunuz bölgelerden bahseder ve anahtar kelimeleri yazının içine yerleştirirseniz bölgeden yapılan aramalarda daha üst sıralarda olabilirsiniz ve çabuk yükselirsiniz. Local SEO tamamen bir bölgeye hitap eder eğer sizde web sitenizde o bölgeye hakim olursanız daha başarılı olur ve hemen yukarılara sıçrayabilirsiniz. O bölgeye hakim olmanız durumunda vereceğiniz hizmet ve taleplerde aynı derece de artacaktır. Site içi optimizasyonunuzu  local bir şekilde uygulayın. Optimizasyon sizin bölgenize hitap eden anahtar kelimeler içermezse yerel aramalarda sonuç lehinize işler ve sıralamada pek bir etkisi olmaz.

Local SEO’yu kesinlikle ve kesinlikle ve sitenize uygulayın bu algoritma yapılması gereken en önemli algoritmalardan biridir. Google’dan yapılan aramalarda ziyaretçilerin local seo da ön plana çıkan sitelere daha fazla rehavet gösterdiğini söyleyebiliriz. Ekstra avantajları ise arama yapan ziyaretçi bu sayede yol tarifi de alabilir sizi rahatça bölge olarak da bulabilir. Size kolay erişim sağlar. Mobil aramalarda arama sonuçlarında işletme telefonunuzu ara tuşu ekleyin. Bu sayede sizinle daha çabuk iletişime geçilebilir ve daha ulaşabilir olursunuz.

Local SEO çalışmaları için Kurumsal SEO Danışmanlığı hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Yorum (4)
Ali

Yahoo, Google’ın Urchin’i satın alarak i fccretsiz oalark piyasaya sunmasıyla ae7tığı yola, indextools firmasını alarak girdi. dccretsiz web analiz arae7larının artması hepimiz ie7in iyi bir gelişme. Şu an Yahoo Web Analytics’i sadece belli sayıda yahoo reklam vereni beta da kullanabiliyor. İlk izlenimlerimizi aktarmak isteriz.Artıları:+ c7ok fazla f6zelleştirme imkanı; hemen her tfcrlfc raporu istediğiniz gibi dfczenleyebiliyorsunuz+ Anlık gf6sterim; ziyaret ve sayfa gf6sterimleri 3 dakika ie7inde raporlarınıza yansıyor+ Raporları Dışarı alma f6zellikleri e7ok gelişmiş.+ Bir e7ok yeni eticaret raporu getiriyorEksileri:- Google Analytics’e gf6re e7ok kullanışsız bir arabirimi var.- Yfcksek trafikli sitelerde nasıl bir performans vereceği şu an ie7in belirsiz.- Dinamik sayfaları destekleme f6zellikleri Google Analytics’in gerisinde kalıyor.Rekabetin sonue7ları bizi nereye gf6tfcrecek hep birlikte gf6receğiz.

aylık seo

Konu aktarımlarınız harika çok teşekkür ederim

Ziyaretçi

Konu aktarımınız çok güzel çok teşekkür ederim

Ziyaretçi

Paylaşımlarınızı ilgiyle takip ediyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir